Ogłoszenie

Ogłoszenia
Wszystko co tylko może się okazać ważne na tą chwilę. Wieści zwykle od administracji, ale niewykluczone, że jakiś user będzie miał coś równie istotnego do przekazania.
Akcje charytatywne
No dalej! Pomóż nam chronić zwierzaki, razem możemy wszystko! :)
Lupa G. AP
Czyli wszelkie plotki, ploteczki i inne wieści, jakie tylko wyłapią nasi Reporterzy. Strzeż się, poczta pantoflowa nie śpi. ;)
RPG skończone!
Ogłaszam otwarcie forumowego RP! Wszystkie drobne lokacje będą tworzone na bieżąco, więc leć robić Kartę Postaci. :) Trwają również zapisy na MG, a w miedzy czasie akceptacją zajmują się administratorzy i modzi. Życzymy miłej zabawy.

Uratuj Wirungę - najstarszy park narodowy Afryki


Krążą pogłoski, że widziano tutaj niejakiego cyśka, który obecnie przyjął pseudonim "NightShade". Niestety, jedynym dowodem na jego obecność jest lekko podejrzana lista pt. "Dzisiaj forum odwiedzili:"...

#1 2012-12-15 21:35:49

 Aleksandram-1999

http://imageshack.us/a/img23/6793/czarnapantera.png

39964410
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2012-11-15
Posty: 267
Punktów :   
Postać w dżungli: ocelot- Hiroshima
Postać w górach: wilk- Dżena
Postać na pustyni: lis pustynny- Shana
Postać na sawannie: gepard- Laguna
Postać na Antarktydzie: foka- Malmatu

Krogulec (Accipiter nisus)

Wygląd:

Samce mają około 28 cm długości, samice - około 38 cm. U młodych ptaków dorosła, jarzębata szata pojawia się dopiero na następną zimę, przedtem ma niepozorny, brązowy kolor. Zwracają uwagę bardzo długie i cienki nogi. W locie nad polami - szybkie uderzenia skrzydłami na zmianę z krótkim szybowaniem.

Środowisko:

Krogulec lubi lasy przerzedzone krzewami, zaroślami i polanami. Żyje w ukryciu, toteż trudno go zobaczyć, nawet tam, gdzie żyje ich więcej. Zimą można go spotkać cześciej, ponieważ trzyma się w pobliżu gospodarstw i karmników dla ptaków.

Lęgi:

W okresie godowym, na przedwiośniu, para krogulców krąży nad lasem, nad tym miejscem, gdzie w kwietniu założą gniazdo. Ptaki wzbijają się tak wysoko, że giną z oczu.  Nagle samiec spada jak kamień, by falistym lotem ślizgowym przelecieć nad koronami drzew. W tym czasie zaczyna przynosić samicy pożywienie. Jest to zachowanie godowe będące wstępem do prawdziwego karmienia, gdyż w okresie wysiadywania jaj i w pierwszych tygodniach życia piskląt samiec sam żywi całą rodzinę. Gotowość do tego sygnalizuje samicy właśnie karmieniem jej w okresie godów. Gniazdo budowane jest co roku od nowa, często oddalone zaledwie kilkaset metrów od starego, zwykle w rzadkim lesie iglastym, na drzewie przy pniu na bocznym konarze. W pobliżu gniazda znajduje się miejsce, gdzie samiec przekazuje zdobycz samicy; zwykle jest to pniak, wokół którego leżą rozrzucone pióra, nogi i dzioby. Samica składa najczęściej pięć jaj, ale pożywienia rzadko wystarcza dla wszystkich piskląt.

Pożywienie:/

Krogulec wyspecjalizował się w łowieniu ptaków. Samce, które są mniejsze od samic, polują na kosy, samice na większe ptaki (np. na dzikie gołębie), które pokonują po długiej gonitwie. Krogulec poluje z zasadzki, z której zrywa się do szaleńczej pogoni lub przemykaa się nisko nad ziemią, w cieniu krzewów, by pojawić się nagle wśród przerażonych ptaków. W czasie polowania wybraną ofiarę nieustąpliwie i chwyta ją wreszcie szeroko rozczapierzonymi szponami. Jest niezwykle zuchwałym myśliwym, który pędzi za ofiarą nawet na tereny zamieszkane w tłumie ludzi, aż do samej kryjówki. Zdarza się, że traci życie w czasie polowania. Swą zdobycz oskrobuje - w miejscu uczty można znaleźć resztki piór, po których można zwykle poznać jego ofiarę.

Inne informacje:

Krogulec jest na północy swego zasięgu ptakiem wędrownym. W Europie Środkowej odlatują tylko ptaki młode, gdy staną się samodzielne. Para dorosłych ptaków przebywa zwykle cały rok na swoim terytorium. Krogulec był przez całe wieki uważany za szkodnika i bezlitośnie tępiony. Do czasu wprowadzenia całorocznej ochrony w Niemczech zgłaszano rocznie 20 000 upolowanych sztuk. Zagraża mu też inne niebezpieczeństwo. Ponieważ stoi on na końcu tzw. łańcucha pokarmowego, w jego ciele gromadzą się niektóre szkodliwe pestycydy i wywołują niekorzystne zmiany. Zawartość pestcydów w jajach krogulca jest nieomylnym wskaźnikiem zatrucia jego środowiska. W Polsce krogulec jest bardzo rzadkim ptakiem.

http://wybicki.net/old/parki/fauna/krogulec.jpg


PAKTOFONIKA

http://gry24.tv/files_img/138902assassins_creed_2_ezio1256262878[1].jpg

Offline

 
Toplisty




Zwierzęca Toplista

Polskie Strony Animalistyczne


Zwierzyniec

Partnerskie Strony

Król Lew

Image and video hosting by TinyPic





AXIS MUNDI





Acis Nultus






Ekipa forum


Administratorzy

Scaya

cysiek

Swahili

Mahikun

Moderatorzy

Karinda

wilczyca123

Woolfik

Redaktorzy

kociusiek

Sydoline

EnderJoco


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Villa Le Désir RKDS Проживание Идар-Оберштайн