Ogłoszenie

Ogłoszenia
Wszystko co tylko może się okazać ważne na tą chwilę. Wieści zwykle od administracji, ale niewykluczone, że jakiś user będzie miał coś równie istotnego do przekazania.
Akcje charytatywne
No dalej! Pomóż nam chronić zwierzaki, razem możemy wszystko! :)
Lupa G. AP
Czyli wszelkie plotki, ploteczki i inne wieści, jakie tylko wyłapią nasi Reporterzy. Strzeż się, poczta pantoflowa nie śpi. ;)
RPG skończone!
Ogłaszam otwarcie forumowego RP! Wszystkie drobne lokacje będą tworzone na bieżąco, więc leć robić Kartę Postaci. :) Trwają również zapisy na MG, a w miedzy czasie akceptacją zajmują się administratorzy i modzi. Życzymy miłej zabawy.

Uratuj Wirungę - najstarszy park narodowy Afryki


Krążą pogłoski, że widziano tutaj niejakiego cyśka, który obecnie przyjął pseudonim "NightShade". Niestety, jedynym dowodem na jego obecność jest lekko podejrzana lista pt. "Dzisiaj forum odwiedzili:"...

#1 2012-10-21 12:33:47

 NightShade

Admin

Skąd: Mmmmm gdzieś w Puszczy
Zarejestrowany: 2012-03-06
Posty: 1619
Punktów :   
Postać w dżungli: Oce
Postać w górach: Sisi
Postać na pustyni: Finx
Postać na sawannie: Speed
Postać na Antarktydzie: Sem
WWW

Rzekotka szara (Hyla versicolor)

Rzekotka szara potrafi zmieniać swe ubarwienie od ciemnoszarego do zielonego, a uzależnione jest to od podłoża na którym się znajduje. Zmiana ubarwienia trwa dłużej niż u kameleona i zajmuje zazwyczaj ok 30 minut. Na nienaturalnych odcieniach przyjmuje zazwyczaj barwę szarą. Na stronie grzbietowej płaza występują ciemniejsze plamy o nieregularnym kształcie. Strona brzuszna jest biała i posiada bardziej brodawkowatą strukturę. Płazy te są stosunkowo niewielkie w porównaniu z innymi gatunkami zamieszkującymi Amerykę Północną. Samce osiągają 32-51 mm, natomiast samice 33-60 mm długości ciała. Rzekotki posiadają żółto-pomarańczowe zabarwienie wewnętrznej strony kończyn dolnych. Ubarwienie to jest widoczne głównie, gdy żaba skacze, zjawisko to nazywane jest „flash”. Nagły błysk jaskrawych kolorów może odstraszyć drapieżnika (Cook 1984). Samce posiadają czarne, bądź szare podgardle, którego skóra jest pofałdowana. Palce obu kończyn zaopatrzone w przylgi, dzięki którym żaby mogą swobodnie wspinać się po płaskich powierzchniach. Rzekotka szara posiada duże oczy ze srebrno-szarą tęczówką oraz poziomo usytuowaną źrenicą. Obrys oka jest koloru czarnego. Błona bębenkowa (tympanum) widoczna za okiem, nad kącikiem ust.
http://www.terrarium.com.pl/foty/plazy/hyla_versicolor/2.jpg
Kijanki posiadają zaokrąglony kształt tułowia. Ogon jest duży i szeroki, a jego zabarwienie może przybierać czerwoną barwę w sytuacji dużej liczby drapieżników w środowisku bytowania. Kijanki osiągają długość 50 mm wraz z ogonem. Ich ubarwienie jest szkarłatno-pomarańczowe z czarnymi plamami wokół krawędzi grzbietu. Po metamorfozie, młode rzekotki są zazwyczaj zielone, lecz w ciągu 2 dni ubarwienie staje się szare. Niekiedy rzekotki pozostają dłużej zielone i wraz z dojrzewaniem kolor staje się ciemniejszy, przybierając barwę szarą.


Linienie u rzekotek odbywa się regularnie. Proces ten przebiega szybko, co utrudnia jego zaobserwowanie podczas codziennego kontaktu z płazem. Możliwość obserwacji utrudnia także fakt, że oskórek Hyla versicolor jest cienki i przeźroczysty. Żaby całkowicie zjadają swoją wylinkę.



Rzekotki szare stają się aktywne po zmierzchu. Dzień spędzają na rosnących w lasach drzewach i krzewach, zawsze w pobliżu wód stojących. Ukrywają się w dziuplach, pod korą drzew, bądź w liściach. Kijanki rozwijają się w płytkich stawach, bagnach, kałużach, zalanych polach, bagnach, torfowiskach, a także w sztucznych zbiornikach.


Hyla versicolor zamieszkuje Amerykę Północną od południowo-wschodniej Kanady (prowincja Quebec, Ontario i Manitoba) do Florydy i wschodniego Teksasu. Izolowana populacja występuje także w New Brunswick.

http://us.123rf.com/400wm/400/400/CathyKeifer/CathyKeifer1111/CathyKeifer111100014/11259157-dziecko-rzekotka-szara-zdobyl-polny-i-jedzeniu.jpg
Hyla versicolor żywi się głownie insektami. W naturze poluje głównie na muchy, gąsienice, chrząszcze i pająki. W terrarium można je karmić świerszczami (Acheta domestica, Gryllus assimilis, Gryllus bimaculatus), dżdżownicami, molami woskowymi, karaczanami (Blaptica dubia, Periplaneta americana), muchami, planktonem łąkowym oraz larwami mącznika młynarka (świeżo po wylince). Z biegiem czasu przyzwyczajają się do karmienia w ciągu dnia. Najważniejsze, aby pokarm był dostosowany wielkością do możliwości anatomicznych płaza. Młode karmimy codziennie, dorosłe, co 2-3 dni, aby nie dopuścić do otłuszczenia. Pokarm wzbogacamy preparatami mineralno-witaminowymi, aby utrzymać płaza w lepszej kondycji i zapobiec krzywicy u młodych.


Fuck the shit - MrCenzura

Offline

 
Toplisty




Zwierzęca Toplista

Polskie Strony Animalistyczne


Zwierzyniec

Partnerskie Strony

Król Lew

Image and video hosting by TinyPic





AXIS MUNDI





Acis Nultus






Ekipa forum


Administratorzy

Scaya

cysiek

Swahili

Mahikun

Moderatorzy

Karinda

wilczyca123

Woolfik

Redaktorzy

kociusiek

Sydoline

EnderJoco


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa La pirogue enchantĂŠe