Ogłoszenie

Ogłoszenia
Wszystko co tylko może się okazać ważne na tą chwilę. Wieści zwykle od administracji, ale niewykluczone, że jakiś user będzie miał coś równie istotnego do przekazania.
Akcje charytatywne
No dalej! Pomóż nam chronić zwierzaki, razem możemy wszystko! :)
Lupa G. AP
Czyli wszelkie plotki, ploteczki i inne wieści, jakie tylko wyłapią nasi Reporterzy. Strzeż się, poczta pantoflowa nie śpi. ;)
RPG skończone!
Ogłaszam otwarcie forumowego RP! Wszystkie drobne lokacje będą tworzone na bieżąco, więc leć robić Kartę Postaci. :) Trwają również zapisy na MG, a w miedzy czasie akceptacją zajmują się administratorzy i modzi. Życzymy miłej zabawy.

Uratuj Wirungę - najstarszy park narodowy Afryki


Krążą pogłoski, że widziano tutaj niejakiego cyśka, który obecnie przyjął pseudonim "NightShade". Niestety, jedynym dowodem na jego obecność jest lekko podejrzana lista pt. "Dzisiaj forum odwiedzili:"...

#1 2012-04-03 14:40:39

 NightShade

Admin

Skąd: Mmmmm gdzieś w Puszczy
Zarejestrowany: 2012-03-06
Posty: 1619
Punktów :   
Postać w dżungli: Oce
Postać w górach: Sisi
Postać na pustyni: Finx
Postać na sawannie: Speed
Postać na Antarktydzie: Sem
WWW

Pyton zielony (Morelia viridis)

http://zasoby.ekologia.pl/animal/a/171/pyton-zielony-morelia-viridis_max.jpg
Domena:Eukarionty
Królestwo:Zwierzęta
Typ:Strunowce
Gromada:Gady
Rząd:Łuskonośne
Rodzina:Dusicielowate
Rodzaj:Morelia
Gatunek:Pyton zielony


Piękny dusiciel o szmaragdowej lub turkusowej barwie jest coraz częściej hodowany przez terrorystów.  Niestety w naturze na skutek niszczenia siedlisk i wyrębu lasów staje się coraz rzadszy.


Masywny wąż o silnej budowie ciała i stosunkowo dużej głowie, która jednak jest wyraźnie oddzielona od reszty ciała. Oczy o pionowej źrenicy i złotej tęczówce. Na pysku wokół szczęk ciąg charakterystycznych wgłębień kryjących termoreceptory. Podobnie jak łudząco podobny boa psiogłowy (węże te nie są spokrewnione) w szczęce posiada szereg mocnych i długich zębów. Ogon chwytny, ułatwia poruszanie się wśród gałęzi. Barwa ciała uzależniona od wieku i wielkości zwierzęcia oraz od odmiany. Młode są żółte, czerwone lub jasnobrązowe z licznymi jaśniejszymi i ciemniejszymi plamami, wygląd dorosłych uzyskują do trzeciego roku życia. Dorosłe najczęściej są zielone z pojedynczymi, jaśniejszymi plamkami. Spotyka się tez osobniki żółtawe lub niebieskim, spód ciała najczęściej kremowy lub biały, niekiedy z plamkami.


http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTx1Zm4s9xHBhthcHE_qf2x4GocW35sI7zp80BR6kH_4LuJY8NeZw
Zasiedla Nową Gwinee a także okoliczne wysepki oraz północny skrawek półwyspu York w Australii. Odizolowane populacje żyjące na wyspach z czasem dały początek czterem lokalnym odmianom geograficznym tego gatunku.


Zamieszkuje tropikalne lasy deszczowe, gdzie całe życie spędza w koronach drzew. Dzień spędza zwinięty na gałęzi w charakterystyczny sposób, głowa zawsze spoczywa na środku splotów ciała. Poluje o zmierzchu i w nocy. Na ziemie schodzi wyjątkowo, przy obfitości pokarmu potrafi całe życie spędzić w koronie jednego drzewa.


Dojrzałość płciową uzyskują w wieku co najmniej trzech lat, gody mają miejsce przeważnie w grudniu. Zapłodniona samica przeważnie ciemnieje, niekiedy staje się niebieska lub turkusowa. Jaja w ilości 12-26 są składane około trzy miesiące po kopulacji. Podobnie jak inne pytony  opiekuje się jajami – owinięta wokół jaj zapewnia im ochronę a drżeniem mięśni podwyższa temperaturę inkubacji. Młode wylegają się około dwa miesiące później, mierzą wtedy do 30 cm.


Dieta jest uzależniona od wielkości węża, młode polują najczęściej na jaszczurki, drobne gryzonie i pisklęta. Z czasem głównym pożywieniem stają się dorosłe ptaki i niewielkie ssaki (w tym np. nietoperze).

Czy wiesz, że...
W niewoli dożywa 20 lat. Jest gatunkiem coraz popularniejszym w hodowli amatorskiej, gdzie bywa z powodzeniem rozmnażany.
Jest łudząco podobny do boa psiogłowego- ma podobne kolory, pokrój ciała i zwyczaje. Zasiedla ponadto podobne środowisko. Oba gatunki nie są jednak spokrewnione – to przykład konwergencji – czyli niezależnego wykształcenia podobnych cech u niespokrewnionych zwierząt.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR6afYftgscncbxiKXzkLV9Ee39HxsBWyX2uCfjN2xaq40aDtS-http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTkxYfxNbWwLWxRumY-Oo6vC2fyaJFO7D9NBc8fwLB6tSCgJxjBoQ


Fuck the shit - MrCenzura

Offline

 
Toplisty
Zwierzęca Toplista

Polskie Strony Animalistyczne


Zwierzyniec

Partnerskie Strony

Król Lew

Image and video hosting by TinyPic

AXIS MUNDI

Acis Nultus


Ekipa forum


Administratorzy

Scaya

cysiek

Swahili

Mahikun

Moderatorzy

Karinda

wilczyca123

Woolfik

Redaktorzy

kociusiek

Sydoline

EnderJoco


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
timery.com.pl grzejniki wrocław skup złomu Piła transport ziemi Piła