Ogłoszenie

Ogłoszenia
Wszystko co tylko może się okazać ważne na tą chwilę. Wieści zwykle od administracji, ale niewykluczone, że jakiś user będzie miał coś równie istotnego do przekazania.
Akcje charytatywne
No dalej! Pomóż nam chronić zwierzaki, razem możemy wszystko! :)
Lupa G. AP
Czyli wszelkie plotki, ploteczki i inne wieści, jakie tylko wyłapią nasi Reporterzy. Strzeż się, poczta pantoflowa nie śpi. ;)
RPG skończone!
Ogłaszam otwarcie forumowego RP! Wszystkie drobne lokacje będą tworzone na bieżąco, więc leć robić Kartę Postaci. :) Trwają również zapisy na MG, a w miedzy czasie akceptacją zajmują się administratorzy i modzi. Życzymy miłej zabawy.

Uratuj Wirungę - najstarszy park narodowy Afryki


Krążą pogłoski, że widziano tutaj niejakiego cyśka, który obecnie przyjął pseudonim "NightShade". Niestety, jedynym dowodem na jego obecność jest lekko podejrzana lista pt. "Dzisiaj forum odwiedzili:"...

#1 2012-04-04 11:39:53

 NightShade

Admin

Skąd: Mmmmm gdzieś w Puszczy
Zarejestrowany: 2012-03-06
Posty: 1619
Punktów :   
Postać w dżungli: Oce
Postać w górach: Sisi
Postać na pustyni: Finx
Postać na sawannie: Speed
Postać na Antarktydzie: Sem
WWW

Błazenek okoniowy (Amphiprion ocellaris)

http://zasoby.ekologia.pl/animal/a/385/Amphiprion-ocellaris-4_max.jpg
Domena:Eukarionty
Królestwo:Zwierzęta
Typ:Strunowce
Gromada:Ryby
Rząd:Okoniokształtne
Rodzina:Garbikowate
Rodzaj:Amphiprion
Gatunek:Błazenek okoniowy


Amphiprion ocellaris zaliczany jest do najpopularniejszych gatunków akwarystycznych. Nie migrujący, zasiedlający stale rejony raf koralowych. Żyje w strefie tropikalnej miedzy 46°N - 17°S, 92°E - 147°E maksymalnie do 15 m głębokości. Zamieszkuje wody wschodniej części Oceanu Indyjskiego łącznie z wyspami Andamańskimi oraz na Archipelagiem Nikobar. Spotykamy w wodach w rejonie Tajlandii, Malezji, Singapuru, Indonezji, Filipin oraz północno - zachodniej Australii.

Łatwy do odróżnienia ze względu na jasno - pomarańczowy kolor ciała oraz wyjątkowe trzy białe pasy. Środkowy pas układa się w kształt trójkąta. Płetwa ogonowa jest zaokrąglona natomiast na wszystkich płetwach występuje delikatne czarne obramowanie. Stwierdzono także występowanie tego gatunku w kolorze czarnym u wybrzeży północnej Australii. U Błazenka okoniowego występuje dymorfizm płciowy, który jest widoczny w wielkości ciała osobników. Samica  tego gatunku jest większą od samca. Maksymalnie może dorastać do długości 11 cm, a w niewoli może nawet dożyć 12 lat.



Błazenek okoniowy zwykle przebywa w płytkich i spokojnych lagunach. Jest to gatunek hermafrodytyczny, wyraźnie łączący się w pary. Żyje w symbiozie z ukwiałami z gatunków Heteractis magnifica, Stichodactyla gigantea oraz Stichodactyla mertensii. Amphiprion ocellaris, które zapewniają rybom schronienia. Należy do gatunków wszystkożernych, które spożywają glony oraz organizmy morskie. Dodatkowo ukwiały morskie zapewniają Błazenekowi okoniowemu ochronę ich gniazd. Odnotowano również rozmnażania Amphiprion ocellaris w niewoli.


Czy wiesz, że...
W otwartych wodach mogłyby być łatwym łupem dla drapieżników ze względu na słabe umiejętności w pływaniu.

http://zasoby.ekologia.pl/animal/a/385/Amphiprion-ocellaris-3_max.jpg


Fuck the shit - MrCenzura

Offline

 
Toplisty




Zwierzęca Toplista

Polskie Strony Animalistyczne


Zwierzyniec

Partnerskie Strony

Król Lew

Image and video hosting by TinyPic





AXIS MUNDI





Acis Nultus






Ekipa forum


Administratorzy

Scaya

cysiek

Swahili

Mahikun

Moderatorzy

Karinda

wilczyca123

Woolfik

Redaktorzy

kociusiek

Sydoline

EnderJoco


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
osłony plexi poliwęglanu